معرفی کتاب

1400/1/10 سه‌شنبه

راه‌حل جایگزین
نويسنده: شریل سندبرگ، آدام گرانت
ترجمه: حسین گازر
موضوع: رویارویی با مشکل، بازیابی خویشتن و یافتن شادی، اندوه، فقدان، سوگمندی، انعطاف‌پذیری 
انتشارات: کوله‌پشتی

چكيده: 
این کتاب درباره‌ی ظرفیت روح انسان برای قوی‌تر شدن و حفظ خود است و به بررسی قدم‌هایی می‌پردازد که انسان‌ها می‌توانند هم برای کمک به خود و هم دیگران بردارند. در این کتاب، روانشناسی بهبود و برگشت‌پذیری و چالش‌های به دست آوردن مجدد اعتماد‌به‌نفس و کشف دوباره‌ی لذت را بررسی و موشکافی کردیم.
قصد داریم بگوییم وقتی یکی از عزیزانمان رنج می‌برد، چگونه باید با او صحبت کرده و او را آرام کنیم؟ و بالاخره می‌خواهیم ببینیم چه چیزی لازم است تا جوامع ما، برگشت‌پذیر و کودکانمان، قوی‌تر شوند و چطور دوباره عشق بورزیم.
تجربه‌ی رشد، بعد از وقایع تکان‌دهنده هم امکان‌پذیر است. در پی کوبنده‌ترین ضربات هم مردم می‌توانند قدرت بیشتر و معنای عمیق‌تری را بیایند. 
تجربه‌ی رشد قبل از اتفاقات مهلک هم وجود دارد و حتما لازم نیست برای ایجاد رشد و برگشت‌پذیری، تراژدی‌ای را تجربه کنیم.
زندگی هرگز کامل نیست. همه‌ی ما با بعضی از انتخاب‌های دوم، زندگی می‌کنیم. این کتاب به ما کمک می‌کند که راه‌حل‌های جایگزین را اجرایی کنیم.
نفس دوباره، بیرون کردن فیل از اتاق، قانون معجزه‌آسای دوستی، خودهمدردی و اعتمادبه‌نفس، جهش به سمت جلو، بازپس گرفتن لذت و شادی، بزرگ کردن فرزندانی بازگشت‌پذیر، قدرت جمعی، شکست و یادگیری، عشق و خنده‌ی دوباره، فصول این کتاب 214 صفحه‌ای هستند.

كلمات كليدي : کتاب راه‌حل جایگزین , شریل سندبرگ , آدام گرانت , رویارویی با مشکل , یافتن شادی , بازیابی خویشتن , فقدان , اندوه , انعطاف‌پذیری , انتشارات کوله‌پشتی , خودهمدردی , اعتمادبه‌نفس , قدرت جمعی

نسخه قابل چاپ
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
 
پنجشنبه 2 اردیبهشت 1400   01:15:39
تعداد بازديد اين صفحه: 105802
بازدید زیرپورتال : 114338
بازدید زیرپورتال امروز : 89
بازدید صفحه امروز: 63