معرفی کتاب

1399/10/27 شنبه

افسانه خوشبختی
نويسنده: دکتر ویل ادواردز
ترجمه: ابوذر کرمی
موضوع: موفقیت، خوشبختی، راه و رسم زندگی
انتشارات: سایه سخن

چكيده: 
می‌دانیم که گذاشتن پایه‌ی خوشبختی بر اساس شرایط بیرونی می‌تواند بسیار آسیب‌پذیر باشد. پس چه چیزی احساس خوشبختی را تولید می‌کند؟ خوشبختی یک مفهوم شخصی است که برای هر کس متفاوت است. لحظه‌ای به این نکته توجه کنید که خوشبختی به چه معناست. این گام مهمی در درک این مطلب است که چطور می‌توانید خوشبختی بیشتری وارد زندگی خود کنید. به افراد، مکان‌ها و چیزهایی فکر کنید که شما را سرشار از لذت، آرامش و خوشی می‌کنند. وقتی در خانه هستید بیشتر احساس خوشبختی می‌کنید یا وقتی در محل کار هستید؟ وقتی با دوستان و عزیزان خود هستید، چطور؟ یا وقتی یک کتاب روحیه‌بخش می‌خوانید، یک فیلم شاد تماشا می‌کنید یا وقت خود را به کمک به دیگران اختصاص می‌دهید؟ سعی کنید فعالیت‌هایی را که بیش از همه از آنها لذت می‌برید، وارد زندگی خود کنید.
با محدود کردن خوشبختی خود، بی‌تردید آینده‌ی خود را محدود و تباه می‌کنیم. تصدیق می‌کنیم که اگر فلان اتفاق بیفتد، خوشبخت و خوشحال می‌شویم اما اگر اتفاق دیگری بیفتد، دیگر خوشحال نخواهیم بود. البته بعضی موقعیت‌ها در هر صورت، ناخوشایند و نامطلوب هستند اما در بیشتر موارد، حتی اگر آنها را پیش‌بینی نکرده باشیم می‌توانیم با دیدن جنبه‌های مثبت آن از پیامدهایش لذت ببریم.
مهمتر از همه این است که تمایل داریم بپذیریم در هر شرایطی، خوشبختی عمدتا انتخابی است که در هر لحظه می‌کنیم. خوشبختی هدیه‌ای نیست که منتظرش باشیم، خوشبختی در درون ما وجود دارد. فقط باید انتخاب کنیم آن را با آغوش باز بپذیریم. البته به این سادگی‌ها هم نیست، مخصوصا اگر در شرایط سختی باشیم. مهارتی که باید در درون خود تقویت کنیم این است که یاد بگیریم چطور در پایین‌ترین سطح زندگی خوشبخت باشیم حتی اگر زندگی ما کامل نباشد. با آگاهی از اینکه زندگی ما هیچ‌وقت کامل نخواهد بود به خودمان اجازه می‌دهیم از زندگی همان‌طور که هست لذت ببریم. 
بزرگی می‌گوید: «خیلی‌ها به همان اندازه خوشبختند که ذهنشان خوشبخت است.»
خوشبختی علت است یا معلول، احساس امنیت واقعی، در جستجوی قدرتمندی، کلید خوشبختی، خلق کار معنادار، پرورش ذهنیت موفقیت واقعی، تعیین هدف به زبان ساده، عمل کردن به قدری موثر است که به کبریتی که به انبار باروت زده شود شباهت دارد، حفظ انگیزه، لذت بردن از سفر و همه چیز به شما بستگی دارد، عناوین بخش‌های این کتاب 94 صفحه‌ای هستند.

كلمات كليدي : افسانه خوشبختی , دکتر ویل ادواردز , انتشارات سایه سخن

نسخه قابل چاپ
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
 
پنجشنبه 2 اردیبهشت 1400   01:24:51
تعداد بازديد اين صفحه: 105811
بازدید زیرپورتال : 114349
بازدید زیرپورتال امروز : 100
بازدید صفحه امروز: 72