معرفی کتاب

1399/10/20 شنبه

شکاف اعتمادبه‌نفس
نويسنده: دکتر راس هریس
ترجمه: سحر محمدی
موضوع: اعتمادبه‌نفس
انتشارات: سایه سخن

چكيده: 
نقصان اعتمادبه‌نفس یا به تعبیر نویسنده، "شکاف اعتمادبه‌نفس" برجسته‌ترین علامت و حتی علت طیف وسیعی از اختلالات روانی است. اختلالاتی مانند اضطراب، افسردگی، تعلل، اعتیاد و بسیاری از دردهای رنج‌آور در این نقصان ریشه دارد. این فقدان هزینه‌های زیادی برای آدمی در پی دارد. چه بسیار توانایی‌های استثنایی و فوق‌العاده‌ای که زیر دست و پای این حس نابود و چه بسیار امیدهایی که به بن‌بست کشانده می‌شود. دنیای وسیع پژوهش‌های علمی و تجربه‌های کلینیکی موید این ادعاست.
از دیگر سو، روزانه در سرتاسر دنیا کتاب‌های متعددی با هدف شفای این انسان‌های نیازمند چاپ می‌شود. این‌گونه آثار، به اذعان بسیاری از پژوهش‌ها در زمره‌ی پرفروش‌ترین کتاب‌ها قرار دارد که خود حاکی از نیاز بشر به از بین بردن این شکاف و نجات زندگی خود و زیستن در دنیای خودپذیر و پر از آرامش است.
ذهن انسان بر اساس حل مسئله کار می‌کند، به این ترتیب که خطرات را شناسایی، موقعیت‌ها را تحلیل و نتایج را پیش‌بینی و سپس اقدامی را به ما پیشنهاد می‌کند. در جهان خارج از ما، این توانایی‌های مغز بسیار خوب عمل می‌کنند، اما هنگامی که این توانایی‌های منطقی را در دنیای درونمان به کار می‌گیریم زندگی بشر، به جای آنکه فرآیندی برای تجربه کردن باشد، به مسئله‌ای تبدیل می‌شود که باید آن را حل کرد. تله‌ها پهن می‌شوند زندگی کردن به تعویق می‌افتد و ما درگیر جنگی درونی می‌شویم. منطقی نبودن جهان درونی ما و روان‌شناختی بودن آن دلیل ساده‌ی این تضاد است. قوانین رشد و تجربه‌ی انسانی بر خلاف واقعیت‌های دنیای بیرونی است. اگر تکه‌ای غذا روی زمین افتاده باشد، انداختنش به سطل زباله کاملا نتیجه‌بخش است اما به‌کارگیری این روش برای ترس‌های عمیقمان به شکلی هولناک بی‌تاثیر است.
اگر در این لحظه با مسئله‌ی اعتمادبه‌نفس به شدت درگیر هستید، مطالعه‌ی این کتاب به شما توصیه می‌شود.
گرم کردن، شمشیر دو لبه، چه چیز شما را مشتاق می‌کند؟، رام کردن ترس، بازی کردن بر اساس قوانین و آموزش و کارگاه‌ها، فصول این کتاب 384 صفحه‌ای هستند.

كلمات كليدي : شکاف اعتمادبه‌نفس , دکتر راس هریس , انتشارات سایه سخن , نقصان اعتمادبه‌نفس , اختلالات روانی , اعتیاد

نسخه قابل چاپ
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
 
پنجشنبه 2 اردیبهشت 1400   00:54:30
تعداد بازديد اين صفحه: 105781
بازدید زیرپورتال : 114315
بازدید زیرپورتال امروز : 66
بازدید صفحه امروز: 42