معرفی کتاب

1399/9/3 دوشنبه

همه جاده‌ها از ما آغاز می‌شوند
نويسنده: رابرت ووبلدینگ، جان بریکل
ترجمه: هاله میرهادی
موضوع: واقعیت درمانی
انتشارات: سایه سخن

چكيده: 
"احساس بهتر داشتن در حوزه‌ی توانمندی‌های شماست." این عبارت می‌تواند هم ترسناک و هم مشوق باشد. ترسناک است، چون اگر آن را قبول کنید دیگر نمی‌توانید جامعه را به خاطر احساس بدبختی خود سرزنش کنید. اگر دانش‌آموز هستید، دیگر نمی‌توانید معلم‌ها و مدرسه یا والدینتان را برای ناراحتی و ناخشنودی خود ملامت کنید. اگر متاهل هستید، دیگر نمی‌توانید همسر خود را منشا نگرانی‌های خود بدانید. اگر کارمند هستید، از سرزنش کردن رئیس، ترافیک، هوا یا هزار بهانه‌ی دیگر خبری نیست، بهانه‌هایی که از آنها استفاده می‌کنیم تا خود را آسوده کنیم و برای خود مانع ایجاد کنیم. عبارت موردنظر تشویق‌کننده نیز هست. بله، شما می‌توانید احساس بهتری داشته باشید. اما اشتیاق برای زندگی یا داشتن شور و شوق برای برنامه‌ی مدرسه یا گرمی حاصل از یک رابطه، نتیجه‌ی کوشش شما برای کنترل یا تغییر دادن دیگران نیست. حتی اگر بیش از یک روز است که ازدواج کرده‌اید، به طور حتم می‌دانید که سعی و تلاش برای عوض کردن همسرتان، کاری عبث و بی‌حاصل است. بیشتر دانش‌آموزان می‌دانند که معلمانشان، مطابق میل آنان تغییر نخواهند کرد و به ندرت مدیر یا سرپرستی تغییر می‌کند و طبق انتظارات کارمندان عمل می‌کند. در واقع همسران، معلمان و مدیران وقتی تغییر می‌کنند که ما تغییر کرده باشیم. تغییرات با انتخاب ما آغاز می‌شود. اگر بدانید برای بهتر در دست گرفتن کنترل و سررشته‌ی زندگی، می‌توانید به انتخاب‌های بهتری دست بزنید، مسلما احساس بهتری خواهید داشت. شما در درون خود نیروی عظیمی دارید، موتوری که می‌توانید روشن کنید و ساعت‌ها تا مقصد پیش روید. به خود بگویید: "برای من امیدی هست. من می‌توانم حال و احساس بهتری داشته باشم." 
خشنود و شاد زیستن یا انسجام بخشیدن به زندگی خود، برنامه‌ای شخصی است. این کتاب به شما کمک می‌کند:
1-    احساس بهتری داشته باشید.
2-    خشنودتر باشید.
3-    با دیگران بهتر کنار بیایید.
4-    نیازهایتان را بهتر برآورده کنید.
5-    اعتمادبه‌نفستان را بالا ببرید.
6-    هدف و معنای والاتری برای زندگی بیابید.
برای شروع، این کتاب پیشنهادهایی ساده ولی جدی ارائه می‌کند. این کتاب قصد ندارد جایگزین مشاوره برای افرادی شود که می‌خواهند به کلینیک‌های مشاوره و روان‌شناسی مراجعه کنند. در واقع برای بسیاری از افراد، این کتاب کمک جانبی بسیار مفیدی است. حتی افرادی که تصمیم دارند با متخصصان مشاوره کنند و متعهد شوند در مسیر "همه جاده‌ها از ما آغاز می‌شوند" گام بردارند، از این کتاب سود خواهند برد. اگر از این کتاب در کنار دریافت کمک حرفه‌ای یا به عنوان مطالعه شخصی استفاده کنید در درون خود این توانمندی را دارید که برای بهبودی شرایط کنونی خود و دستیابی به احساس بهتر، دست به اقدام عملی بزنید. 
شروع، انتخاب با شماست، کنار آمدن با بهانه‌ها، وقتی احساس درد و رنج می‌کنید، چند کلمه درباره هر گروه از فعالیت‌ها، چه می‌توان کرد، چه کار دیگری می‌توانید انجام دهید، چند پرسش، کلامی درباره خواسته‌ها و اهداف، خود را جذاب کنید، سخنی درباره برنامه‌ریزی و نقش ایمان، فصول این کتاب 130 صفحه‌ای هستند.

كلمات كليدي : همه جاده‌ها از ما آغاز می‌شوند , رابرت ووبلدینگ , جان بریکل , واقعیت درمانی , انتشارات سایه سخن , شاد زیستن , اعتمادبه‌نفس , کلینیک‌های مشاوره , روان‌شناسی

نسخه قابل چاپ
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
 
یکشنبه 29 فروردین 1400   10:47:20
تعداد بازديد اين صفحه: 105223
بازدید زیرپورتال : 113658
بازدید زیرپورتال امروز : 57
بازدید صفحه امروز: 51