معرفی کتاب

1399/6/30 یکشنبه

رهایی از زندان ذهن
نويسنده: کاترین سوتکر، متیو مک کی
ترجمه: ساره حسینی عطار، امید خواجه محمودآبادی
موضوع: آرامش ذهنی، اندیشه و تفکر
انتشارات: شمشاد

چكيده: 
وظیفه‌ی اصلی ذهن ما تفکر است. ذهن ما، این کار را مدام و بی‌وقفه انجام می‌دهد. بعضی از این افکار، منطقی و بعضی دیگر بی‌منطق هستند. بعضی از افکار به حل مشکلات کمک می‌کنند و بعضی نیز با ایجاد ترس، عملکرد ما را مختل می‌کنند. گاهی افکارمان ما را به‌سمت موفقیت سوق می‌دهند و زمانی کشتی زندگی‌مان را به گل می‌نشانند.
افکار ما پدیده‌ای در لحظه هستند که فقط در اعصاب مغز ما وجود دارند. این افکار مانند یک صحنه‌ی کمدی غیرواقعی در تلویزیون هستند، اما ما اهمیت آنها را در حد یک خبر جدی و فوری در نظر می‌گیریم. ما هر فکری که از ذهنمان می‌گذرد باور می‌کنیم و همین منشأ بسیاری از دردهای ما می‌شود. فقط یک راه وجود دارد تا از دام باورهای ذهن رها شویم و آن دانستن چگونگی عملکرد آنها است.
درک عملکرد ذهن با یادگیری هفت نوع طرز تفکر و درک تفاوت میان آنها آغاز می‌شود. انواع طرز تفکر عبارت است از:
مشاهده‌ی زمان حال، خاطرات گذشته، قضاوت درباره‌ی خوبی و بدی یا درستی و نادرستی، افکار روایتگر که علت وقوع وقایع را بیان می‌کنند، افکار آینده که شروع به پردازش و ایجاد رخدادهایی می‌کنند که هنوز اتفاق نیفتاده است. (افکار آینده سه دسته هستند: برنامه‌ریزی، تخیل و پیش‌بینی)
این کتاب به شما آموزش خواهد داد که چطور افکار خود را رصد کنید. در خلال این رصد خواهید فهمید هر نوع از افکاری که بیان کردیم چطور به شما کمک کرده یا ضرر می‌رساند. پس بیایید شروع کنیم. موضوعات زیادی برای دانستن در این خصوص وجود دارد. هرچه بیشتر بدانید، ذهن شما کمتر بر حالات روحی و احساسات شما مسلط می‌شود و تاثیر منفی می‌گذارد.  
چه فکر می‌کنید، افکار با زندگی چه می‌کنند و به چیزهایی که فکر می‌کنید باور نداشته باشید، بخش‌های این کتاب 129 صفحه‌ای هستند.

كلمات كليدي : رهایی از زندان ذهن , کاترین سوتکر , آرامش ذهنی , اندیشه و تفکر , انتشارات شمشاد , افکار روایتگر , طرز تفکر

نسخه قابل چاپ
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
 
یکشنبه 29 فروردین 1400   11:13:41
تعداد بازديد اين صفحه: 105233
بازدید زیرپورتال : 113668
بازدید زیرپورتال امروز : 67
بازدید صفحه امروز: 61