سه‌شنبه 26 آذر 1398 معرفی فیلم

شبی که ماه کامل شد
کارگردان: نرگس آبیار
بازیگران: الناز شاکردوست، هوتن شکیبا، فرشته صدرعرفایی، پدرام شریفی، شبنم مقدمی، فرید سجادی حسینی

خلاصه: 
عبدالحمید در بازار تهران عاشق چشم‌های فائزه، دختر یکی از مشتریانش می‌شود. بانویی که بعد از فوت همسر با مشقت فراوان دو فرزندش -فائزه و شهاب- را بزرگ کرده و رغبتی به عروس کردن راه دور دخترش ندارد اما با این همه عشق دختر و پسر به مخالفت‌ها می‌چربد و فائزه همسر عبدالحمید می‌شود. مشکلات زندگی و خانواده عبدالحمید بعد از ازدواج، یک به یک بر فائزه عیان می‌شود. خانواده عبدالحمید درگیر تخلفاتی از جمله حمل و نگهداری اسلحه، قاچاق و... هستند.
این همه انگیزه‌ای می‌شود تا فائزه برای دور ماندن خانواده‌اش از خطر، تصمیم به ترک وطن و اقامت در اروپا بگیرد و علی‌رغم مخالفت‌های مادر، با برادرش جهت انجام مقدمات پناهندگی راهی کشور پاکستان می‌شود و این تازه آغاز ماجرا است... شبی که ماه کامل شد در نگاه اول عاشقانه آرامی است که در پایان روایتش منتهی به یک تراژدی تلخ می‌شود.
نرگس آبیار در این فیلم نیز مانند چند فیلم گذشته‌اش راوی قصه‌ای از زنان این سرزمین است. فیلم، با ریتمی آرام و جذاب از نظر بازی‌های عاشقانه شروع می‌شود. پس از آن مخاطب در میانه داستان زندگی این زوج با جغرافیا و آداب و رسوم ملت بلوچ آشنا می‌شود. پرده دوم روایت، نگاهی به شرح زندگی و روابط این زوج با خانواده‌ها و محیط پیرامونشان دارد. این فیلم برگرفته از یک داستان واقعی است...
کلمات کليدي
شبی که ماه کامل شد, نرگس آبیار, الناز شاکردوست, هوتن شکیبا, شبنم مقدمی
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
 
پنجشنبه 8 اسفند 1398   03:11:41
تعداد بازديد اين صفحه: 17016
بازدید زیرپورتال : 20332
بازدید زیرپورتال امروز : 63
بازدید صفحه امروز: 54