معرفی کتاب

1398/7/15 دوشنبه


افسردگی نهفته در زنان
نويسنده: والری ویفن
ترجمه: جواد شافعی مقدم
موضوع: افسردگی در زنان
انتشارات: رشد

چكيده: 
آمارها نشان می‌دهد که زنان دو برابر مردان به افسردگی مبتلا می‌شوند. این موضوع هم در کشورهای توسعه‌یافته و هم در کشورهای در حال توسعه مشاهده می‌شود. تقریباً از هر چهار زن یک نفر در طول حیات خود، حداقل به یک دوره افسردگی مبتلا می‌شود و بعضی دیگر، با دوره‌های افسردگی متعدد دست به گریبان هستند.
میزان شیوع افسردگی در پسران و دختران در دوران قبل از بلوغ، کمابیش یکسان است، اما زمانی که دختران به سن بلوغ می‌رسند تفاوتی پدیدار می‌شود. در این دوره، ناگهان میزان افسردگی دختران بالا می‌رود و تا اواخر پیری همچنان بالاتر از مردان می‌ماند. برای تبیین این مسئله، نظریه‌های زیادی مطرح شده‌اند اما هیچ‌کدام از آنها به طور کلی، به نتیجه قطعی قابل اتکا دست پیدا نکرده‌اند.
زندگی زنان و دختران و بررسی نقش‌های جنسیتی در بروز افسردگی در زنان و اینکه چرا به افسردگی دچار می‌شوند و این که در این زمینه چه کاری می‌توانند انجام بدهند موضوع پژوهش‌های این کتاب است. 
این کتاب هم برای زنان افسرده و هم برای کسانی نوشته شده که با آنها زندگی می‌کنند. هدف کتاب این است که شما درک درستی از افسردگی و علل به‌وجود آمدن آن به دست آورید و یاد بگیرید که در چرخه مداوم نومیدی و بدبختی به دام نیفتید.
سگ سیاه افسردگی، جسم و ذهن، فرآیند زندگی استرس‌زاست، زندگی دختران و زنان، خانواده‌ها هرکدام به طرز خاصی بدبخت هستند، خانواده‌های آسیب‌زا، زمانی که راه‌حل بخشی از مشکل باشد، بچه به مادرش می‌رود و زندگی ما تغییر نمی‌کند بلکه ما تغییر می‌کنیم؛ گزینه‌های درمانی، فصول این کتاب 238 صفحه‌ای هستند. 

كلمات كليدي : افسردگی نهفته در زنان , والری ویفن , زنان افسرده , شیوع افسردگی , سگ سیاه افسردگی , خانواده‌های آسیب‌زا , انتشارات رشد

نسخه قابل چاپ
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
 
پنجشنبه 2 اردیبهشت 1400   00:17:17
تعداد بازديد اين صفحه: 105752
بازدید زیرپورتال : 114271
بازدید زیرپورتال امروز : 22
بازدید صفحه امروز: 13