معرفی کتاب

1398/2/16 دوشنبه


معجزه گفت‌وگو

نويسنده: دکتر سوزان هیت لر
مترجم: اکرم کرمی
موضوع: زناشویی، روابط، جنبه‌های روانشناسی
انتشارات: صابرین

چكيده: 
ازدواج در گذشته ضرورتی اجتماعی و اقتصادی قلمداد می‌شد و محبت و حمایت عاطفی امری فرعی بود و به ضرورت آن توجه نمی‌شد. حالا دیگر ازدواج یک انتخاب است و بهره‌مندی از عشق و محبت مهم‌ترین عامل در معادله ازدواج تلقی می‌شود و این نتیجه تحولات دهه‌های اخیر است که حتی معنای زوج بودن را نیز دستخوش تغییر کرده‌است: 
*ارتقا موقعیت زنان موجب شده‌است که مردان ریاست و رهبری خانواده را با همسر خود قسمت کنند و این بدان معناست که زوج‌ها برای همکاری و تصمیم‌گیری به مهارت‌های جدید نیاز دارند. 
*در دنیای امروز تقسیم کار خانه ارتباط چندانی با جنسیت ندارد و زوج‌ها در مورد کارهای منزل تصمیم‌های زیادی می‌گیرند. آنان همچنین باید بتوانند همواره خود را با تصمیمات جدید سازگار کنند.
*بعد مسافت و دوری از خانواده‌های گسترده، این امکان را به افراد می‌دهد تا رها از قید و بندهای دوره کودکی رشد کنند، اما در سختی‌ها تنها می‌مانند. از این رو، زوج‌ها به مهارت‌هایی نیاز دارند که بتوانند در تنش‌های عاطفی از یکدیگر حمایت کنند.
*در دوره‌ای که زن و مرد خارج از منزل کار می‌کنند، اوقات فراغت و همنشینی نیز کاهش پیدا کرده‌است و زمان سرگرمی صرف رسیدگی به امور عقب‌افتاده منزل می‌شود. امروزه زن و شوهر برای جلب حمایت به یکدیگر تکیه می‌کنند و در تفریح و سرگرمی، عشق و دوستی، امور اقتصادی و سرپرستی فرزندان به یک اندازه سهیم می‌شوند.
*درست است که قوانین جدید، طلاق گرفتن را آسان کرده‌است و افرادی را که به ازدواجی ویرانگر گرفتار شده‌اند، رها می‌سازد اما از طرف دیگر بقای پیوند زناشویی را متزلزل ساخته‌است. حالا دیگر امنیت و بقای زندگی، حاصل کار مشترک شما و همسرتان برای رویارویی با مشکلات زندگی و لذتی است که از بودن با هم به دست می‌آورید.
هدف این کتاب 369 صفحه‌ای در بخش‌های: اصول گفت‌وگوی مشترک، کنار آمدن با تفاوت‌ها و روابط خوب را به عالی تبدیل کنیم، آموزش مهارت‌هایی است که به کمک آنها بتوان با مشکلات زندگی زناشویی در عصر حاضر کنار آمده و زوجین حداکثر رضایت را داشته‌باشند.  
 

كلمات كليدي : معجزه گفت‌وگو , دکتر سوزان هیت لر

نسخه قابل چاپ
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
 
پنجشنبه 2 اردیبهشت 1400   01:18:54
تعداد بازديد اين صفحه: 105804
بازدید زیرپورتال : 114341
بازدید زیرپورتال امروز : 92
بازدید صفحه امروز: 65