معرفی کتاب

1398/1/18 یکشنبهماییم که اصل شادی و کان غمیم
نويسنده: دکتر علی صاحبی
موضوع: راه و رسم زندگی، شادی
انتشارات: سایه سخن

چكيده: 
هدف و مقصود ما از زندگی چیست؟ چه چیز زندگی ما را معنادار می‌کند؟ آیا هدف وجودی ما جستجوی خوشبختی و شادمانی است؟ سعادت و خوشبختی یک احساس است و ما مسئول ساختن این احساس هستیم. پژوهش‌های روان‌شناسی مثبت‌گرا به رهبری دکتر مارتین سلیگمن، نشان می‌دهد که ثروت، شهرت و زیبایی فقط هفت درصد از سعادت و احساس خوشبختی و شادمانی ما را تضمین می‌کند و قسمت عظیمی از عوامل موثر بر احساس سعادت و شادمانی پایدار، عواملی هستند که هر فردی صددرصد بر آن کنترل دارد.
این کتاب یک سلسله فعالیت‌های فکری-رفتاری مرتبط با احساس خوشبختی و شادمانی را معرفی کرده و می‌تواند در مسیر حرکت به سوی آفرینش، سعادت و خوشبختی پایدار در زندگی سودمند باشد.
یک زندگینامه در 5 فصل، زندگی چگونه عمل می‌کند، جملاتی که باید از آن پرهیز کرد، انگیزش، احیاپذیری، غم و اندوه ناشی از تعطیلات، چگونه تغییر کنیم؟، تصمیم‌گیری تصمیماتی برای سال جدید، بهبودی، خوداصلاحی، راحتی فلاکت‌بار، بخشایش، مواجهه با بحران، ناخرسندی واقع‌بینانه، اشتباه کردن، هشیاری، خودارزشمندی، افکار خودآیند، مسئولیت‌پذیری، جعبه زندگی و رفتارهای خلاف عادت، سرفصل‌های این کتاب 91 صفحه‌ای هستند.   


نسخه قابل چاپ
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
 
پنجشنبه 2 اردیبهشت 1400   01:48:02
تعداد بازديد اين صفحه: 105852
بازدید زیرپورتال : 114395
بازدید زیرپورتال امروز : 146
بازدید صفحه امروز: 113