چهارشنبه 19 دي 1397 معرفی کتاب

تحولات خانواده
نویسنده: جمشید بهنام
مترجم: محمدجعفر پوینده
موضوع: خانواده
انتشارات: نشر ماهی

چکیده:
این نکته که چگونه هریک از ما برداشتی خاص از مفهوم خانواده دارد مایه شگفتی است، برداشتی که ناگریز ناشی از تجربه زندگی خانوادگی ماست اما هنگامی که تفکری واحد به مجموعه‌ای از افراد تعلق داشته‌باشد، با وجود گوناگونی عبارات و الفاظ به نوعی هم‌گونی اندیشه‌ها پی می‌بریم.
در این کتاب با توجه به ساختارهای مختلف خانواده ابتدا به بررسی تکوین مفهوم آن پرداخته شده و سپس نمایی کلی از وضعیت نظام‌های خانوادگی در حوزه‌های فرهنگی گوناگون ارائه شده‌است. به نگرانی‌هایی که امروزه در برخی مناطق در مورد این دگرگونی‌ها وجود داشته پرداخته شده و به بحران‌هایی که فردا با آن مواجه خواهند بود و نیز تلاش‌هایی که برای جست‌وجوی راه‌حل‌ها و گزینه‌ها شده‌است. در مورد آینده خانواده بحث شده و عوامل موثر در این دگرگونی‌ها از قبیل: تحولات جمعیت، شهرگستری، سالخوردگی، مهار باروری، مهاجرت و... مورد بررسی قرار گرفته‌است. 
نظام‌های خانوادگی و حوزه‌های فرهنگی، نگرانی‌های امروز و دشواری‌های فردا، چشم‌اندازهای آینده و آینده خانواده، چهار فصل این کتاب 213 صفحه‌ای است. 
کلمات کليدي
تحولات خانواده, جمشید بهنام, ساختارهای خانواده, نظام های خانوادگی, سالخوردگی, مهار باروری, تحولات جمعیت, شهرگستری, مهاجرت
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
 
پنجشنبه 8 اسفند 1398   02:40:11
تعداد بازديد اين صفحه: 16989
بازدید زیرپورتال : 20302
بازدید زیرپورتال امروز : 33
بازدید صفحه امروز: 27