معرفی کتاب

1397/4/30 شنبه


هشت درس برای زندگی زناشویی شادتر

نویسنده: دکتر ویلیام گلسر، کارلین گلسر

مترجم: دکتر علی صاحبی، دکتر عاطفه سلطانی‌فر

موضوع: متاهلان، روانشناسی
ناشر: سایه سخن

چکیده:

افراد زندگی مشترک خود را با این امید شروع می‌کنند که "در کنار هم برای همیشه خشنود و رضایتمند" زندگی کنند اما خیلی زود متوجه می‌شوند که انتظاراتشان (حداقل با این همسر) فراسوی امکانات است. از این رو خیلی زود آنچه به عنوان لذت و خوشی شروع شده بود، به یاس و ناامیدی و احساس تنهایی تبدیل می‌شود. بسیاری از زوج‌ها تصمیم می‌گیرند این رابطه را پایان دهند و از نو همین چرخه با فرد دیگری شروع می‌شود...
اساس تئوری انتخاب دکتر ویلیام گلسر بر این اصل استوار است که تمامی انسان‏ها به سبب وجود پنج نیاز ژنتیک: بقا، عشق و احساس تعلق خاطر، قدرت، آزادی و تفریح، برانگیخته می‏شوند.

این اثر در یک نگاه کتاب تکمیلی دکتر ویلیام گلسر در خصوص کاربست تئوری انتخاب در روابط دو عضوی و زندگی مشترک است. نویسندگان در هشت درس مستقل و با طرح نمونه‌‌های عینی از مشکلات زناشویی، کاربست عملی تئوری در زندگی زناشویی را آموزش می‏دهند.
این کتاب یک کتاب کار برای زوج‏هاست تا مطالب آن را با هم بخوانند و در مورد سؤالی که در انتهای هر بخش آمده‌است، گفتگو کنند. البته اگر کسی هنوز همسری ندارد یا همسرش از خواندن کتاب خود‌داری می‏کند، باز هم مطالعۀ کتاب می‌تواند زمینۀ بسیار خوبی برای ارتقا و بهبود زندگی مشترک آن‌ها باشد.
 کنترل بیرونی می‌تواند ازدواج را نابود کند، ما همه رفتارهایمان را انتخاب می‌کنیم، هرگز از هفت عادت مخرب استفاده نکنید، با دنیای مطلوب یکدیگر آشنا شوید، رفتار کلی را درک کنید، کمی خلاقیت می‌تواند زندگی زناشویی شما را نجات دهد، با احتیاط آنچه برای زندگی‌تان انجام می‌دهید را با فرزندانتان در میان بگذارید، از شیوه‌های جدید برای افزایش صمیمیت جنسی استفاده کنید و کلام آخر، فصول این کتاب 136 صفحه‌ای هستند.
این کتاب به همراه CD کتاب صوتی با صدای دکتر علی صاحبی منتشر شده‌است.


كلمات كليدي : زندگی زناشویی شادتر , ویلیام گلسر , علی صاحبی , افزایش صمیمیت جنسی , عادات مخرب زندگی زناشویی , تئوری انتخاب , مشکلات زناشویی

نسخه قابل چاپ
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
 
پنجشنبه 2 اردیبهشت 1400   00:42:34
تعداد بازديد اين صفحه: 105774
بازدید زیرپورتال : 114305
بازدید زیرپورتال امروز : 56
بازدید صفحه امروز: 35