معرفی کتاب

1397/4/30 شنبه


آینه‌ای در برابر زنان شاغل

نویسنده: کارول تورکینگتون
ترجمه: مریم پورثانی، سیما ترابی
موضوع: زنان، اشتغال، جنبه های روانشناسی
انتشارات: نشر ثانی

چکیده:

برای شما به عنوان یک زن شاغل چه چیزهایی مهم است؟ آرزو داشتید وقتی اولین کار خود را شروع کردید، چه نکاتی را می‌دانستید؟ وقتی که دختر خودتان قدم به دنیای کار بگذارد، بهترین توصیه‌ای که به او خواهید کرد چیست؟"
اینها سوالاتی است که کارول تورکینگتون در کتاب خود به آنها پاسخ داده‌است.
پایه و اساس این کتاب، مصاحبه‌های فراوانی است که با زنان شاغل و هنرمند و مدیران اجرایی عالی‌رتبه چه به صورت مستقیم و عمقی و چه از طریق اینترنت انجام گرفته‌است.
این زنان شاغل رموز موفقیت کاری خود را عنوان کرده و معمولاً توصیه‌های مشابهی به دیگر زنان شاغل برای موفقیت در کار داشته‌اند. همانند اینکه: مشاور داشته‌باشید، مطمئن باشید که کسی از شما حمایت می‌کند. همه چیز را همزمان نمی‌توانید داشته‌باشید. اولویت‌های خود را طبقه‌بندی کنید و...
یکی از نکات جالب توجه این کتاب آن است که برخی از موفق‌ترین زنان، خوشبختی خود را با اصطلاحاتی مانند ترفیع شغلی، شغل بهتر و خانه مجلل‌تر که معمولاً برای اندازه‌گیری موفقیت به کار می‌رود، بیان نمی‌کردند. بسیاری از زنان موفق عنوان می‌کردند که خوشحالی و شادکامی واقعی آنها در لحظاتی است که استعداد فراموش شده‌شان به کمال می‌رسد و یا در دنیای غیرقابل پیش‌بینی امروز که مملو از تعصبات و نگرانی‌های از دست دادن شغل و تبعیض جنسی است لحظات زیبایی داشته‌اند.
برخی از زنان مورد مصاحبه این کتاب گاه با خشم، تسلیم و ناخشنودی و تلخی از لحظات کاری خود سخن گفته‌اند. اما همه زنان این کتاب نیز یک حس قوی و مشترک داشتند: اشتیاق برای کمک به زنان دیگر تا اشتباهات آنها را تکرار نکنند.
مطالعه گفتگوهای زنان شاغل این کتاب خواننده را هر چه بیشتر به این نظر معتقد می کند: که زنان و مردان تا چه میزان برای دستیابی به تساوی در دنیای کار با یکدیگر فاصله دارند و هنوز راه درازی برای تساوی و کنار گذاشتن کلیشه‌های جنسیتی در دنیای کار وجود دارد.
در خانه، سیاست‌های شغلی، روابط شغلی، رهبری، روش‌ها، روز به روز و تصویر بزرگ، سرفصل‌های این کتاب 184 صفحه‌ای را تشکیل می‌دهند.
در نهایت هدف این کتاب تشویق زنان شاغل برای دستیابی به آرزوها و آرمان‌هایشان است که گاه دور از دسترس به نظر می‌آیند. این کتاب با سهیم کردن خواننده در موفقیت‌ها و نقاط قوت زنان شاغل و نشان دادن مشکلات و گرفتاری‌های زندگی آنان، آنها را به داشتن عزمی راسخ، تلاش و جدیت و رسیدن به موفقیت مطلوب تشویق می‌کند.


كلمات كليدي : آینه ای در برابر زنان شاغل , کارول تورکینگتون , زنان شاغل , سیاست های شغلی , روابط شغلی

نسخه قابل چاپ
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
 
یکشنبه 29 فروردین 1400   10:51:25
تعداد بازديد اين صفحه: 105225
بازدید زیرپورتال : 113660
بازدید زیرپورتال امروز : 59
بازدید صفحه امروز: 53