سه‌شنبه 26 تير 1397 معرفی کتاب

سبک‌های رهبری مدیران زن و مرد

نویسنده: لیزکوک، برایان راسول
ترجمه: دکتر مهدی ایران نژاد پاریزی
موضوع: رهبری، مدیران، مدیران زن، قابلیت اجرایی
انتشارات: نشر مدیران

چکیده:

کتاب سبک‌های رهبری مدیران زن و مرد اثری است ماندگار و ویژگی‌های خاص زنان و مردان را در رهبری و اداره سازمان‌ها به تصویر می‌کشد.
مغز زنان به طور متوسط ارتباطی است، دنیا را بدین گونه دو بعدی نمی‌بینند. آنها جهان را به صورت یک تصویر تمام نگار سه بعدی می‌نگرند. این یک زیبایی متفاوت دارد، نه به شکل احساس مادی، بلکه در تمامی ابعاد جذاب و دلفریب گفتگو و روابط. این روابط و گفتگوها فقط به خاطر خودشان وجود دارند و صرفاً به لحاظ وجودشان دارای نوعی زیبایی سه بعدی هستند. زنان در جهان بودن زندگی می‌کنند. برای مغز زنان به طور متوسط، عمل‌گرایی نسبت به گفتگو، دستاورد یا موفقیت نسبت به ارتباط اهمیت کمتری دارد. عکس آن برای مردان صادق است. برای مغز مردان به طور متوسط، گفتگو، نسبت به عمل و ارتباط نسبت به انجام دادن موفقیت‌آمیز یک چالش از اهمیت کمتری برخوردار است.
در این کتاب به صراحت بیان می‌شود که به رهبران سازمان‌هایی‌ نیاز داریم که دیگران را به عنوان انسان (نه به عنوان زن و مرد) جذب می‌کنند. مانند دیگران می‌اندیشند و علاوه بر فکر خودشان با افکار سایرین ارتباط برقرار می‌کنند.
پدید آوردن چشم‌انداز، مسیری که برای تالیف کتاب پیموده‌ایم، پراکندگی یا یکپارچگی، آیا مردان و زنان با یکدیگر متفاوتند؟، امواج مغزی رهبری، مربیگری مشارکتی، رهبری دیروز امروز و فردا، پیوند دو مغز، زبان رهبری و تجلی رهبری کامل، عناوین این کتاب 282 صفحه‌ای هستند.

کلمات کليدي
سبک های رهبری مدیران زن و مرد, لیزکوک, برایان راسول, مربیگری مشارکتی, زبان رهبری
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
 
پنجشنبه 8 اسفند 1398   01:23:45
تعداد بازديد اين صفحه: 16970
بازدید زیرپورتال : 20278
بازدید زیرپورتال امروز : 10
بازدید صفحه امروز: 8