سلامت

علت سردرد روزهای اول روزه‌داری چیست؟

1399/2/7 يكشنبه

روزه‌داری علاوه بر مزایای معنوی، اثرات بسیار خوبی بر سلامت دستگاه‌های مختلف بدن مانند تقویت سیستم ایمنی و از بین رفتن سلول‌های ناسالم و افزایش طول عمر سلول‌های سالم در بدن دارد.
بر اساس مطالعات انجام شده در کشور‌های اسلامی، احتمال سردرد در روز‌های اول ماه مبارک رمضان برای افراد مستعد به سردرد وجود دارد که به‌نظر می‌رسد علت اصلی آن تغییر عادات غذایی و خواب باشد. لذا، توصیه می‌شود مدتی قبل از شروع ماه مبارک، مصرف مواد حاوی کافئین مانند قهوه و نسکافه و چای کمتر شود و همچنین حجم وعده ناهار را نیز کمتر کنید و سعی کنید ساعات خواب و بیداری خود را به ماه مبارک رمضان شبیه کنید. 
همچنین در صورت ابتلا به سینوزیت و یا آلرژی فصلی به درمان آن بپردازید و اگر از مشکلات گوارشی رنج می‌برید درمان آن را جدی بگیرید و در صورتی‌که پزشک برای شما دارو‌هایی برای کنترل سردرد تجویز کرده است، آنها را به‌طور مرتب مصرف کنید.
توصیه می‌شود اگر سابقه سردرد شدید در چند روز اول ماه مبارک رمضان را دارید در سحر‌های چند روز اول این ماه پس از صرف سحری، مسکن مصرف کنید، ولی به یاد داشته باشید که فقط در چند روز اول این کار را انجام دهید تا از عوارض مصرف زیاد مسکن پرهیز شود.

 


نسخه قابل چاپ
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
 
چهارشنبه 14 خرداد 1399   23:25:08
تعداد بازديد اين صفحه: 21128
بازدید زیرپورتال : 25241
بازدید زیرپورتال امروز : 83
بازدید صفحه امروز: 74