معرفی کتاب

1398/7/21 یکشنبه

شرمنده نباش دختر
نويسنده: ریچل هالیس
ترجمه: هدیه جامعی
موضوع: خودسازی در زنان، عزت نفس زنان، خوشبختی، موفقیت
انتشارات: کوله‌پشتی

چكيده: 
من آدم‌های مبارزی را که هیاهو به‌پا می‌کنند دوست دارم. من عاشق کسی هستم که به‌خاطر خواسته‌هایش شرمنده نیست و اجازه نمی‌دهد دیگران ناامید و منصرفش کنند. منظورم این نیست که این افراد هرگز نترسیده‌اند، منظورم این نیست که هرگز در دام نظرات دیگران گرفتار نشده‌اند، نه، آنها هم انسان هستند و مثل همه ما گاه دچار نبود اعتمادبه‌نفس شده‌اند، اما وقتی نوبت عمل فرا رسیده‌است شک به دلشان راه نداده و دودل نشده‌اند فقط سرشان را پایین انداخته و بدون توجه به دیگران به کارشان ادامه داده‌اند. مبارز بی‌پروا از نظر من یعنی این، یعنی حاضرید برای رسیدن به خواسته‌تان تلاش کنید و منتظر نمانده‌اید تا کسی آن را دو دستی تقدیمتان کند و می‌دانید که این خواسته متعلق به شماست و به آن دست خواهید یافت. آیا شما هم یک مبارز بی‌پروایید؟ من هم هستم. آیا دلتان می‌خواهد باشید اما از فکر و نظر دیگران می‌ترسید؟ من هم قبلاً در چنین شرایطی بوده‌ام.
وزن و اهمیت نظرات دیگران برای بسیاری از زنان آنقدر سنگین و بالاست که تحمل کردن آن بسیار دشوار است. آنها می‌ترسند از مکان امنی که برای خود ساخته‌اند قدم بیرون بگذارند. اما این خودِواقعی‌مان نیست، نه؟ ما باید به دنبال اهداف و رویاهایمان برویم باید جسور باشیم و شجاعت به خرج دهیم و شرایط را بپذیریم چون شانس زندگی با استفاده از تمام توانایی‌هایمان ارزش تمام واکنش‌ها و برخوردهای منفی‌ای را که در مقابل، دریافت خواهیم کرد، دارد.
مردم می‌گویند یک دختر خوب هیاهو به‌پا نمی‌کند. بسیار خوب، من اهمیتی به این حرف نمی‌دهم. من بیشتر به تغییر دادن دنیا اهمیت می‌دهم تا نظراتی که آدم‌هایش در موردم دارند.
بهانه‌هایی که باید کنار بگذارید، رفتارهایی که باید یاد بگیرید و مهارت‌هایی که باید کسب کنید؛ فصول این کتاب 223 صفحه‌ای هستند.  


نسخه قابل چاپ
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
 
پنجشنبه 16 اردیبهشت 1400   09:50:14
تعداد بازديد اين صفحه: 107060
بازدید زیرپورتال : 115829
بازدید زیرپورتال امروز : 27
بازدید صفحه امروز: 25